A PÁRTUS ÁLDÓ KÉZ, NEM MEGFESZÍTETT!
Máriát és Jézust ábrázoló Árpád-kori ereklyetartó mellkereszt két része - Tiszaeszlár-Sinkahegy, Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye.
A korabeli történészek mind leírták, hogy a Hunok körosztények voltak. Ami nem "judeo-római"! Így például a Corpus Scriptorum Ecclesiasticorum Latinorum írja: "Az evangélium hirdettetik a szkíták és a dákok [pártus nemzetség] között". (30,2,92-93.)
Egy másik így ír: "Az észak-dunai nemzetségek mind keresztények". (Zeiler: Des Ori gines Chrétiennes dans les provinces danubiennesde l'empire romain. Paris 1918.)
Kr. u. 399. évben Szent Jeromos határozottan írja: "A hunok zsoltárokat énekelnek és Szittyaország hidegét a hit melege tölti be". (Ambrose milánói pap írása: Epistulae 107.)Orosius pedig Kr. u. 418-ban arról emlékezik, hogy: "Hunok töltik be a nyugati és keleti templomokat". (Historiae AdversumPaganos VII. 41. 8.)
Ez az írás azt bizonyítja, hogy a Hun Birodalomban voltak keresztény templomok. Művészettörténeti tény, hogy a pártus-magyarok akkoriban újszerű művészeti stílusa a később keletkezett bizánci díszítőművészet előfutára volt.
TURUL
NemzetsÉg: A Pártus Hun-magyarok:
naphun.blogspot.com/2018/07/turul-nemzetseg-partus-hun-magyarok.htmlEgyeTemes
FényKöröszténysÉg:
naphun.blogspot.com/2018/03/egyetemes-fenykorosztenyseg.html
A magyar ősvallást őrző Árpád-kori magyarokhoz látogató bizánci és nyugati misszionáriusok a magyar vallás papjait "mágusok" néven említették: naphun.blogspot.com/2018/05/magusok-magik-az-igazi-palos-rend.html?
Atilla reformáció: naphun.blogspot.com/2019/09/atilla-reformacio.html
Forrás: HUN MAG ÁRJA - TURUL Nemzetség
"Pogány" szó jelentése: A kifejezés latin eredetijének, a paganus-nak az alapszava, a pagus, Páriz Pápai Ferenc 1782-ben Nagyszebenben kinyomtatott szótára szerint egyetlen jelentésû, ez pedig: Falu. Az ókori latin nyelv szókincsét egybegyûjtõ újabb kori szakkönyv (Györkösy Alajos, 1984.) kínálata bõségesebb: 1. járás, kerület, vidék; 2. község, falu. Ebbõl fakadóan a paganus jelentései ez utóbbi szakmunkában: mint melléknév 1. falusi; 2. pogány; mint fõnév falusi ember. Páriz Pápainál: melléknévként Falusi, Falun-való, fõnévként Kûl- földi, Paraszt. Item. Pogány, Nem Keresztyén. Ugyanitt további származékszók is találhatók: paganicus = Falúbéli, Kûl- földi, illetve paganalia = Falusi Egyház napok, Ünnepek, Butsú járások.