Az álmodás

Mi történik amikor álmodunk?

Az álom hasonlatos a halál utáni létezéshez. A különbség csak annyi, hogy amikor valaki meghal, akkor a lelke végleg kiszáll a testéből. Amikor álmodunk, a lélek akkor is elhagyja a testet, de állandó összeköttetésben marad a testtel és fenntartja annak funkcióit.

Álom állapotban képesek vagyunk más dimenziókba látogatni, időutazásokat tenni, bepillantani a jövőbe, megoldani problémákat, feldolgozni eseményeket, illetve rengeteg tapasztalatot gyűjtünk.

Az álmok nagyon fontos információkat hordoznak magukban! Éppen ezért az álmoknak sok fajtája ismeretes, de ezekről majd a következő részben fogok bővebben beszélni.

Általánosságban azt lehet mondani, hogy amikor alszunk, akkor a tudatalattink kommunikál velünk, és mindenféle információval lát el minket, amiket aztán ébrenlét állapotban felhasználhatunk, hasznosíthatunk. Ebből a szempontból az önmegismerés egyik nagyon fontos eszköze.

Mert hiába materialista gondolkodású valaki, akkor is vannak álmai, és akár tetszik neki akár nem, amivel ébrenlétben nem foglalkozik, az álmok formájában fog felbukkanni.

Gondolkozzatok el azon, vajon miért a materialista, pénzközpontú, stresszes vállalkozók, üzletemberek leginkább azok, akiknek alvászavaraik vannak, illetve rémálmok gyötrik őket?

Mert amivel nem foglalkoznak ébrenlétben, azt megkapják álmukban! A tudatalattinak ez a feladata, és ezt tökéletesen el is látja.

Az álmok birodalma a tudatalatti birodalma. Akkor ugyanis a tudat kikapcsol, és átadja helyét a tudatalattinak. Ezért a félelmek rémálmok formájában testesülnek meg, főleg, ha a való életben szőnyeg alá söpörjük őket, és nem veszünk róluk tudomást.

A tudatos álmodás arról szól, hogy bár a tudatalatti birodalmában vagyunk, mégis képesek legyünk bekapcsolni elménket, kiértékelni az ott tapasztalt dolgokat, információkat, és szükség esetén, egy hosszú folyamat során át tudjuk írni a tudatalatti programozásunkat is.

Jó tudni, hogy az elmének hatalma van a tudatalatti felett. Egyedül az elme képes átírni a tudatalatti programokat!

Az álom azonban a tudatalatti birodalma, így fontos információkat közöl számunkra saját tudatalattink tartalmáról.

Ha már megtanultuk a tudatos álmodást, akkor álom állapotban képesek vagyunk más dimenziókba utazni, tapasztalatokat szerezni. Ezt hívják asztrálutazásnak.

Mint látható, az álmoknak fontos szerepük van az ember spirituális fejlődésében. Nem szabad elhanyagolnunk ezt az oldalunkat sem.

Mert mindennek a kulcsa a harmónia megteremtése. Nem csak a tudatos dolgokkal, hanem a tudatalatti tartalmakkal is szükséges foglalkozni, hogy az egyensúlyt megteremthessük magunkban. Ennek módszere a meditáció.

Az álmoknak több fajtája is van.

Az álomfejtésben az a legnehezebb, hogy először meg kell állapítani, hogy az adott álom melyik típusba tartozik, és csak azután lehet az álom tartalmát értelmezni.

Nehezíti a dolgot az is, hogy az álmok szimbólumokat tartalmaznak, és az álom helyes megfejtéséhez ismernünk kell e szimbólumok jelentését.

További nehezítő körülmény, hogy minden embernek egyedi szimbólumrendszere van, így véleményem szerint az álmos könyvek alapján lehetetlen megfejteni egy álom üzenetét, az csak iránymutatást adhat, de azt sem szabad készpénznek venni.

Az álmok legfontosabb fajtái a következők:

1. Problémamegoldó álmok

2. Vágyálmok

3. Jövőbe látó álmok

4. Inkarnációs álmok

5. Szimbolikus álmok

Nézzük, melyik kategória mit is jelent pontosan.

1. Problémamegoldó álmok

Aki végzett agykontroll tanfolyamot, ott is hallhatott róla, hogy ha van egy adott problémánk, és lefekvéskor feltesszük a kérdést magunknak, hogy mi lehet ennek a problémának a megoldása, akkor megálmodjuk a választ. Lehet, hogy pár napot vagy hetet várnunk kell, hogy megálmodjuk a megoldást, de ha esténként ezzel a kívánsággal alszunk el, akkor előbb-utóbb megérkezik a válasz.

2. Vágyálmok

Ebbe a kategóriába azok az álmok tartoznak, amit a való életben szeretnénk megtenni, átélni, de valami miatt nem tesszük, vagy nem tehetjük meg, illetve nem éljük meg az adott szituációt. Ilyenkor átéljük álom állapotban.

Ezek az álmok olyan vágyakról is mesélhetnek, amiről esetleg tudatosan nem is tudunk, vagy önmagunk elől is tagadjuk ezek létezését.

Ide tartoznak a rémálmok is, hiszen a fel nem dolgozott félelmek, amikről nem akarunk tudomást szerezni, itt álom állapotban felélednek, életre kelnek. (Olyan, mint a Gömb című film Dustin Hoffmannal) Rengeteget tanulhatunk önmagunkról ezeknek az álmoknak a segítségével.

3. Jövőbe látó álmok

Az álmok ezen típusa eléggé ritkán fordul elő, de annál izgalmasabb. Ha visszagondoltok, valószínűleg találtok olyan emléket, amikor egy szituáció bekövetkeztekor beugrott, hogy "De hiszen ezt már megálmodtam!"

Ha figyelnénk ezekre az álmainkra, akkor sok szituációra, eseményre előre felkészülhetnénk.

Ezek az álmok olyanok, mint az útjelzők. Előre vetítenek egy eseményt, hogy felkészülhessünk rá.

4. Inkarnációs álmok

Néha előfordul, hogy álmunkban, egy másik korban, másik országban, esetleg a másik nem bőrében vagyunk. Elképzelhető, hogy ezek az álmok bizonyos emlékképek előző életeinkből, amit álmunkban újra átélünk.

Nagyon nehéz megítélni, hogy az álom valóban egy előző inkarnációra utal, vagy szimbolikus álom. Általában a kettő ötvözete.

Mindenesetre ilyenkor egyfajta emlékeztetőt kapunk a tudatalattinktól egy-egy tulajdonságra vagy eseményre való tekintettel. Felkészít minket valamire az ilyen álom, illetve szellemi fejlődésünket segíti azáltal, hogy emlékeztet bizonyos tévedéseinkre, vagy jó döntéseinkre.

5. Szimbolikus álmok

Majdnem minden álom szimbolikus álom.

Az álmokat nem szabad 100%-ban biztosra venni, mert bár előre jelezhetnek dolgokat, sok esetben ezeket az információkat rejtve, szimbólumokba csomagolva kapjuk.

Vannak egyetemes szimbólumok, ami mindenkinél ugyanazt jelenti. Ilyen pl. a víz, ami az érzelmeket jelöli, a hajó, ami az életutat szimbolizálja. Az utazás a fejlődést, az élet folyamatosságát jelöli. Azonban ezek az egyetemes szimbólumok még nagyon kevesek ahhoz, hogy megfejthessük az álmot. Ezek csak irányvonalat mutatnak.

Minden embernek saját szimbólumrendszere van, ezért az álomfejtés is egyénre szabott. Figyelembe kell venni az álmodó érzelmeit is az adott álom során, illetve az egyéni szimbólumrendszert. Lehet, hogy számodra a szeretetet egy szív szimbolizálja, míg számomra esetleg egy gyűrű. Lehet, hogy neked a szabadsághoz a madár szimbóluma társul, nekem meg mondjuk egy delfin szimbolizálja ugyanezt.

Tehát igazán jó álomfejtést minden ember önmagának tud elkészíteni. Ehhez azonban szükséges megismerkedni saját szimbólum rendszerünkkel.

Forrás: ezomisztika.hu

Lélekmozaik
Az oldalt a Webnode működteti
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el