Tobozmirigy

A tobozmirigy embernél az agy közepén, a két félteke között elhelyezkedő parányi mirigy, mely toboz alakjáról kapta a nevét.

Anatómiai bizonyíték

Kevesen tudják, hogy anatómiai bizonyítékai is vannak a harmadik szemnek. A régészeti leletként megtalált halak koponya részén fellelhetőek a nyomai. Napjaink állatai pedig egy tobozmirigy nevű szervvel rendelkeznek, ami a koponyába bejutó fénytől függően működik. Persze nem csak az állatokban, hanem az emberi koponyában is találunk ilyet. Nálunk ez egy borsó nagyságú mirigy, ami mélyen, a koponyaalapi részen helyezkedik el, és ugyanaz a szerepe, mint az állatoknál: a látószerv által felfogott ingerekre (azaz közvetetten fényre) reagál. Koordinálja az éjszakai/nappali hormonális működést, valamint az alvás/ébrenlét ciklusát, azaz idegen eredetű szóval a biológiai óránk ún. cirkadián ritmusát.

Hogyan befolyásolja a melatonin az alvás/ébrenlét ciklusát?

Működésének mélyreható vizsgálata során kiderült, hogy egy melatonin nevű hormont választ el, amely a véráramba kerül. Normál körülmények között ennek szintje alacsony napközben mivel a beeső fény a tobozmirigyben gátolja a melatonin nevű hormon termelését, míg más hormonokra, melyek a nappali életben fontosak, serkentőleg hat. A fény kihunyásakor melatonin termelődik, és álmosak leszünk.

 Éjszaka emelkedik meg, szintjének csúcsa pedig éjjel 3-4 óra körül van(REM), majd fokozatosan csökken, ahogy közeledik az idő az ébredéshez. Meditáció közben is igen sok szabadul fel! A tobozmirigy és a melatonin termelése tehát erősen összefonódik az alvás/ébrenlét ciklusával, és az utóbbi években - gyakran megalapozatlanul - egyre nagyobb jelentőséget tulajdonítanak neki. Az kétségtelen, hogy a melatonin felelős a hosszú utazáskor megjelenő időeltolódás által okozott problémákért. Ekkor ugyanis az történik, hogy a melatonin termelésének megszokott ciklusa és az azt szabályozó sötétség-világosság ciklusa már nem lesz szinkronban, aminek eredménye pedig fáradtság és rossz közérzet lehet.

Az átálláshoz általában 5-6 napra van szükség. A melatonin közvetlenül a szervekre gyakorolt hatása ismeretlen. Az azonban mindenki előtt ismert, hogy a fáradtság hatással van kedélyállapotunkra és teljesítőképességünkre. Megnöveli a REM-ciklus hosszát, és élénk álmokat eredményez, emiatt alvászavar ellen adják. Hat a test hőmérsékletére, és álmosságot okoz. Befolyásolja az immunrendszert is, bár ennek módja még nem ismert. Antioxidáns - ennek következtében rákellenes - hatása van. Nem csak a növényeknek, az embernek is szüksége van napfényre. A szem és a fény tehát nem pusztán az agy képalkotásában játszik rendkívül fontos szerepet, hanem közvetetten a hormontermelésben és a pihenésben is. Jóllehet nem vagyunk képesek annyira hasznosítani a napfényt, mint a növények, de semmiképp sem szabad lebecsülni jótékony hatását.

A homlok közepén kifejlődő harmadik szem... ...a mitológiában és jó néhány kultúrában gyakran visszaköszönő téma. Őseink sejtettek valamit, vagy véletlen, hogy tényleg van egy mirigy az emberi koponyában, melynek ugyan az a szerepe, mint a szemeknek, vagyis a látószerv által felfogott ingerekre (azaz közvetetten fényre) reagál?

Rick Strassman: A Lélek Molekulája - tudat, DMT és a "harmadik szem" (video: https://www.youtube.com/watch?v=10XqdjtqYK8 )


Dr. Rick Strassman munkásságának köszönhetően (lásd előző videó) mára már tudjuk, hogy a tobozmirigy képes egy erős hallucinogén anyag, a DMT (dimetiltriptamin) előállítására is. A DMT számos növényben is megtalálható, pl. a híres Ayahuascában is, amit a dél-amerikai sámánok ősidők óta használnak a szellemvilággal való kapcsolattartásra.

A DMT képes az ember tudatát a teste elhagyásával "túlvilági" síkokra szállítani, és azok a dolgok, amiket az ember ott lát, azok nem hallucinációk, hanem valódiak, ugyan úgy valódiak azok az intelligens lények is, amik ezt a síkot lakják.

Kijelenthetjük, hogy a tobozmirigy a metafizikai "harmadik szem" biológiai szerve.

A harmadik szem segítségével olyan dolgokat láthatunk, melyek a hétköznapi szemek számára láthatatlanok. A gyerekekben még jól működik, ezért fogékonyak a "természetfeletti" jelenségek észlelésére. Biztos mindenkinek voltak furcsa "álmai" és élményei gyerekkorában, melyeket nem tudott megmagyarázni. A gyerekek olyan dolgokat is látnak, amiket a felnőttek már nem.

A tobozmirigy felnőttkorra nagyrészt elveszíti a különleges képességeit, de egy baleset vagy különleges technikák újra aktiválhatják. Sokszor lehet hallani olyat, hogy valaki egy fejsérülés után elkezdett szellemeket látni és hasonlók.

Az inaktiválódás bizonyos anyagok lerakódása és felhalmozódása, valamint a spirituális funkciók kihasználatlansága miatt következik be. Pl. a fluorid nagy mennyiségben képes felhalmozódni a tobozmirigyben (pl. fogkrémből).

A sok lerakódott ásványi anyag valamint a kihasználatlanság működésképtelenné teszi a tobozmirigy harmadik szem funkcióját és ez felnőttkorra (de inkább 10-15 éves korra) általában be is következik.

Bizonyos technikák segíthetnek újraaktiválni a harmadik szemet, pl amikor az ember olyan hangokat ad ki, amik rezgésbe hozzák a tobozmirigyet.

AZ EMBERI AGY FELÉPÍTÉSE - HÓRUSZ SZEME - HÓRUSZ MAGJA

A Kr. előtti III. évezredből Egyiptom óbirodalmi korából már ismerünk sólyomábrázolást-, igaz ekkor még Ré napistent sólyom fejjel, Hóruszt pedig teljes sólyom képében ábrázolták. A vizuális gondolkodással, a meditációval, a képzelettel és az álommal van szoros kapcsolatban.

Így vagy úgy, de az agy, az egy! Elölnézetből egy hármashalom. A köztiagy a két agyfélteke között sólyom alakot formál.

A sólyom kitűnő látásáról ismert, ezért méltán hordozza magával a képi gondolkodás, a szárnyaló képzelet szimbolikáját is. Figyeljük meg az ősi egyiptomi ábrázolások adta hasonlóságokat! A köztiagy, az agy középső része tartalmazza az álmok, a meditatív állapot és a vizuális gondolkodásmód alapját képező tobozmirigyet. Az agy (más néven agyvelő; ógörögül ἐγκέφαλον, enképhalon, "a koponyában") a gerincesek központi idegrendszerének a koponyaüregben elhelyezkedő része.

Énképhalom!

Az epitalamusz a tobozmirigy szárában található mag (Nucleus habenularis). A tobozmirigy (glandula pinealis; corpus pineale) ...egy kis, kúp alakú képlet, amelyet a tobozmirigy szára (habenula) a köztiagyhoz rögzít. Hátrafelé nyúlik, így a középagy hátsó felszíne mögött fekszik. A legősibb, középső részt köztiagynak is nevezik.


Tobozmirigy az Ezotériában

"Az emberi agyban elől a homlok mögött középen helyezkedik el a Tobozmirigy, ami jó embereknél a harmadik szem. Ezen keresztül kapja az intuitív gondolatokat, a lélek irányítását is. Ha a lélek irányítása sikeres, akkor ez a szerv fizikailag is fejlődik, sejtszaporodás jön létre. Ezek a sejtek mind jobb és jobb antennaként szerepelnek. Gonosz-rossz embernél a Tobozmirigy fejlődése leáll, sőt sejtpusztulás révén csökevényesedés áll be, melyet a sok rossz gondolat idéz elő. Jó és rossz gondolatokra, lelkiállapotra azonnal reagál, ezért Isten ítélőszékének is felfoghatjátok. Itt dől el minden pillanatban, hogy ki, mennyi információt, lehetőséget, tudást kap az égi csatornán, vagy mitől zárják el, mit vesznek vissza tőle, mert rossz gondolatait nem tudta jóra alakítani. Ezért nem lehet semmilyen technikával és álszenteskedéssel senkinek a harmadik szemét kinyitni. 25% jó, 75% rossz felosztásnál nyílik automatikusan, és az előbb elmondottak alapján növekszik ill. csökken fizikailag és spirituálisan egyaránt."

Minden ember születésekor az Univerzum teljes tudását hozza magával.  Ezt a tudást, azonban csak akkor kezdi használni, ha eljut arra a rezgés-tartományba, ahol egy-egy témával kapcsolatos "ajtó kinyílik"....Vagyis a felismerés és a megértés párosul. És még egy nagyon fontos tétel járul ehhez: Ez teszi ki az agyban tárolt tudás 50%-át. Vagyis egy ilyen átlagos embernek, mint amilyen vagyok nem az agy teljes,- 100 %-os tudásából kell a fentieket levezetni, hanem csak a feléből,....az 50%-ból.  Így már egészen más a képlet!!!! Akiben a jó gondolatok rendszeres használata meghaladja a 25%-os arányt az már átlépte a "jó-rossz" tartomány felezővonalát. Akár az 1%-os meghaladás is a jó oldalra billenti el a többséget, hiszen a 26% több mint az 50 fele.


Isten fény, Isten szeretet.

Az ember keresőként megtanulja Istent felismerni saját magában és a dolgok mélyén. Az érzékszervekkel felfogható külső dolgok akkor már nem játszanak többé meghatározó szerepet. Jan van Rijckenborgh a Nincs üres tér című könyvének 8. fejezetében a következőket írja:

"(A szem) igazi feladatát illetően tehát vak, hatástalan. Ebben az állapotunkban a világot és az emberiséget kizárólag vágyaink és kívánságaink, és az ennek alárendelt agygondolkodásunk tükrében látjuk. Szemeink szerepe így teljesen önző és önfenntartó; az "én" a központ. Bárhová pillantunk, ezt azzal a kívánsággal tesszük, hogy 'mi elégít ki engem?', 'mi táplálja az én-emet?', 'mi szolgálja az én üdvösségemet? A szemével Ön - létállapotával tökéletesen megegyezve, valamint mágneses állapotának megfelelően - a külső, énmegvalósító dolgokat vonzza magához. Csak ha egyre inkább önmagára és belülre irányul, valamint képes lesz lélek-állapotában, tehát mágneses állapotában, a nagy változást megvalósítani, csakis akkor fog a szeretet fénye az Ön szemeiből sugározni."

Milyen találó is a Tao Te King 12. fejezetének harmadik szakasza:

"Ezért a bölcs a belső életével foglalkozik, és nem a szemeivel."


Ha a tobozmirigyünk legalább csak részben aktív lenne ...
(és még csak nem is kellene, hogy teljesen aktiválódjon), akkor gyakorlatilag át tudnánk repülni a kozmoszt.

Elképzelhető, hogy ez valójában egy csillagkapu,
és egy "hordozható", biológiai csillagkapu lett belénk építve, csakúgy, mint egy hardver, amihez még nincs hozzáférésünk?

Ha az elménk elég fegyelmezett és fókuszált lenne ahhoz, hogy elképzeljünk egy adott helyet és frekvenciát, és így képesek lennénk egy képet látni erről (mint ahogy a távolba látók teszik), akkor erre a képre fókuszálva ki tudnánk terjeszteni és megváltoztatni a rezgésünket annyira, hogy passzoljon az adott hely rezgési frekvenciájával.

Egy nyitott és aktív tobozmirigy pentagonális/ötszögű geometriába szerveződik.

Második látás

A távérzékeléshez, mint érzékeken túli észlelési formához, több más, a fizikai érzékszerveinket meghaladó érzékelési módszer is közel áll. Némelyek ugyanolyan komplex folyamatokkal szerzik az adott célról az információkat, mint maga a remote viewing. Az úgynevezett "második látás" egy ilyen módszer.

A távérzékeléshez hasonlóan a második látás is több mentális érzékelési formát vegyít, jellemző különbség közöttük viszont az, hogy ez utóbbi működése akkor a leghatékonyabb, ha az érzékelő személy az információgyűjtés adott helyszínén tartózkodik, míg a távérzékelés ezt fizikai jelenlét nélkül valósítja meg.

A "második látás" név a szem, mint elsődlegesnek tekintett, látásra szolgáló érzékszerven túli másodlagos "látás"-t, érzékelést megvalósító jelenség kifejezésből ered. A második látás a telepatikus képességek egy fajtája, olyan mentális folyamat, amellyel a fizikai érzékszervek számára nem felismerhető, nem észlelhető információk megállapíthatók.

A második látás alkalmazásával egy személy érzékelhet múltbeli történéseket, vagy a jövőben megtörténő eseményeket azok bekövetkezte előtt, vagy után, akár távoli helyszínen is (leghatékonyabb módja mégis a helyszínen végzett érzékelés). Az érzékelő érzékelhet tárgya(ka)t, személyeket, eseményeket egy helyszínen még azok felbukkanása, megtörténte előtt. Ha az esemény már bekövetkezett, a helyszínen folytatott vizsgálat a történtekről, illetve az abban résztvevő személyek, tárgyak további helyszíneiről és tevékenységeiről nyújt információkat.

A második látás egyfajta keveréke a távérzékelésnek, pszichometriának és a tisztánmegismerésnek. Alkalmazása jellemzően megtörtént esemény színhelyén, vagy a későbbiekben várható esemény színhelyén történik, ahol a fizikai környezetbe helyezkedve az érzékelő személy a helyszínen jelenlévő tárgyakból, azok elhelyezkedéséből és megérintésük által a belőlük kinyert adatokból, érzékelésből építi fel a szükséges információkat. Múltbeli esemény helyszínén az ott - mentális úton - kapott információkból megállapíthatóak a vizsgált személy, tárgy jövőbeni tevékenységei és helyszínei is.

A második látást alkalmazó érzékelő személy az egész testét beveti. Elméjével az adott helyszínen található információkat gyűjti be, kezével (lábával, arcával, stb.) pszichometrikus érzékelést végez egy-egy tárgyon, de módszeréből nem marad ki a tisztánlátás, a tisztánmegismerés, vagy a tisztán hallás sem.

A tisztán megismerés például annak a jelenségnek a jóval intenzívebb változata, amit bárki tapasztalhat elmebeli képességek bármilyen ismerete nélkül is: belépünk egy helyiségbe, ahol csend van ugyan, elmélyült munka folyik, de bármilyen külső jel nélkül érezhető, hogy néhány perce itt bizony heves, a véleményeket keményen ütköztető vita zajlott valamiről. A második látás folyamata általában akaratlagos, szándékunk szerinti, de természetesen jelentkezhet automatikusan is.

Összességében tehát a második látás, mint ESP-képesség, a távérzékeléssel rokon pszichikus módszer, amelynek használatával többféle érzékeken túli észleléssel nyerhető ki információ a közös tudatmezőből.

(Forrás: remoteviewing)


A tömegtudatosság és a tobozmirigy

"Mondjuk úgy, hogy ha a bolygón mindenki ugyanazon a kontinensen helyezkedne el... az emberek minél közelebb lennének egymáshoz, az elektromágneses spektrum annál hatékonyabban működne. Ekkor lenne egy elektromágneses váltás, és ez lényegében megváltoztatná a Föld forgását egyszerűen csak az emberi gondolkodás folyamata révén. Az összes egymás közelében lévő elme együttes hatására.

Az emberi tudat vagy az ember által létrehozott elektromágneses mező képes megváltoztatni a légköri feltételeket. De ha az emberek minél közelebb helyezkednek el egymáshoz, metafizikailag annál nagyobb erővel fognak rendelkezni. Ez nem azt jelenti, hogy olyan sűrűn kell összezsúfolódva legyünk, mint a tonhalaknak a dobozban, hanem azt, hogy az egymáshoz közel elhelyezkedő elmék és tudatok együttes működése hatással lehet egy egész bolygóra, sőt, akár szomszédos bolygótestekre is. Ez nagyon sok kérdést vet fel a tömegtudatosság hatásairól. A gondolatainkkal lényegében meg tudjuk tisztítani a környezetet ezen a bolygón... mert a gondolatok irányítanak mindent, amit teszünk, és azt, hogy hogyan érzékelünk.

A tobozmirigyünk lényegében rövid hullámhosszú sugárzást hoz létre. Ez nem ártalmas ránk vagy az állatokra, egyáltalán semmire sem a bolygón. A tobozmirigy egy kommunikációs készülék, valamint a tudatosság eszköze.Nélküle hatalmas mennyiségű információról soha nem is lenne tudomásunk.

Ez a tudatunk alapja.


Lélekmozaik
Az oldalt a Webnode működteti
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el